Kasko Yol Yardımı Teminatı

Kasko’da yol yardım teminatı aracınız yolda kaldığında devreye girmektedir. Yol yardım prosedürü sigorta poliçenizde belirtilen durumlarda kullanılmaktadır ve çekici hizmetinden o şekilde yararlanabilinmektedir. Yol yardım sigorta fiyatları; yol yardım sigorta paketinde yılda kaç kez çekici hizmeti verileceğine göre değişkenlik gösterir. Bu 1 de olabilir, 5 de olabilir.

Kaskodaki Yol Yardım Teminatı Hangi Durumlarda Kullanılabilir?

Kasko yol yardımı hizmetini tüm müşterilerine genel kasko teminatlarına ek bir teminat olarak tanımlayarak değerlendirme fırsatı bulunmaktadır. İkamet ettiğiniz bölgeyle ilgili kayıtların dışındaki bölgelerde araçla ilgili arıza veya bakım gerektiren, yol yardımı hizmeti alınması şart olan hallerde sigorta acentesi aranmalıdır.

yol yardımı, yol yardım çekicisi,

Kasko Yol Yardımı Kullanım Durumları

 • Araç ikamesiyle ilgili teminat maddesinin poliçeye dahil edilmiş olması halinde kasko yol yardımı alınması mümkün olacaktır.
 • Aracın akaryakıtının bitmesi ve hareketsiz kalması durumunda, aracın en yakın benzin istasyonuna kadar taşınması amacıyla yol yardımı alınmaktadır.
 • Araç lastiğinin seyahat esnasında inmesi, patlaması, lastik ve jant bölgesinde hasar oluşumu durumunda yol yardımı talep edilebilmektedir.
 • Aracınızın herhangi bir nedenden ötürü tamirinin yapılması amacıyla bakım için alınması halinde tamir süresince kullanılacak ikame araç teminatı bulunmaktadır.
 • Aracın seyahat esnasında veya park edildiği bölgede hareketsiz bir şekilde kalması durumunda sigorta acentesi aracılığıyla anlaşmalı servislerde bakıma alınabilmektedir.
 • Araç kapılarının kullanım esnasında veya sürüş için açılmak istenmesi durumunda açılmaması, en yakın servise götürülmesini gereken haller arasında yer almaktadır.
 • Aracın kilit mekanizmasından veya teknik bir arızasından kaynaklanan kullanım sorunlarından ötürü kullanılamaz hale gelmesi, anahtarının kaybolması yol yardım hizmeti almanız için uygundur.

İkamet Sınırı Dışında Yol Yardım Teminatı

çekici hizmeti, yazın çekici, şehir dışında çekici,

 • Araç tamirinin çok uzun bir süre devam edecek olması halinde, ikamet sınırı dışındaki bölgeye yönelik müşterinin talebi doğrultusunda, gidilmek istenen yere ulaşım ücreti karşılanabilir.
 • Aracın aynı gün içerisinde tamirinin yapılamaz durumda olması halinde konaklama giderleri karşılanır.
 • Araç arızası, çalınması veya kazadan kaynaklanan kullanım sorunları nedeniyle müşteriye hem konaklama hem de seyahat ücretleri gönderilmektedir.

şehir dışı çekici, karlı yer çekici, kışın çekici, kış vakti çekici,

 • İkamet adresi dışında bir yerde aracın çalındığının emniyet birimlerine bildirilmesi durumunda, giderleriniz kasko şirketi tarafından karşılanacaktır.
 • Yukarıdaki hallerde direkt olarak yol yardım teminatında olan durumlarda olacağınız için sigorta şirketi tarafından destek verilecek müşteri statüsünde yer alacaksınız ve en kısa süre içerisinde yol yardım ekibi gönderilecektir.

 

Sonuç olarak; Yol yardım teminatı her firmaya veya her poliçeye göre değişkenlik göstermektedir. En doğru sonucu kasko poliçenizdeki ilgili teminat satırı vermektedir.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir